20 aprilie 2017

BCR aduce Şcoala de Bani la cele mai cool evenimente de 1 iunie!

Unde s-au distrat copiii de 1 iunie? La Cea Mai Itsy Bitsy Zi Liberă Naţională 2018!  Cei mari şi mici au participat incepand cu ora 10 la atelierele Şcoala de Bani care au avut loc pe 1 iunie în  Parcul Al. Ioan Cuza (IOR) din Bucureşti la  intrarea de la statuie.  Activităţile la care au participat au fost:

• Cursuri de educaţie financiară pentru adulţi şi copii
  • Momente de magie pentru copii
  • Ateliere distractive pentru copii şi alte surprize
  • Photobooth

Tot de 1 iunie, Scoala de bani a fost prezenta in Piata Ovidiu din Constanta unde copiii si parintii au participat la cursuri de educatie financiara, si-au facut fotografii in photo cornere simpatice, au mancat banuti de ciocolata, au participat la ateliere distractive si s-au jucat cu baloane colorate.

Petrecerea de Ziua Copilului a continuat si in Cluj unde copiii s-au distrat pe platoul Cluj Arena alaturi de camionul FLiP, dar si prin activitati care de care mai interesante: cursuri de educatie financiara, ateliere de tatuaje, sedinte foto pentru familii si copii.