1 septembrie 2018

Scoala de Bani la evenimentul School is Cool

Scoala a inceput anul acesta cu o portie mare de distractie la evenimentul School is Cool organizat de Mozaic Media in data de 1 septembrie la Conacul Golescu Grant.

La cortul Scoala de Bani, copiii au avut ocazia sa picteze monede cu motive antice, sa coloreze pusculite, sa castige premii la concursul “EconomiStii si Castigi” si sa invete cum sa fie mai responsabili cu banii.

Pentru ca nu am vrut sa ii uitam nici pe parinti, Adriana Istrate, profesor de independenta financiara BCR, a sustinut seminarul “ABC-ul banilor: lectii de educatie financiara pentru parinti si copii, care le-a oferit informatii utile participantilor despre cum ne putem seta obiective financiare si cum putem deprinde obiceiuri sanatoase in ceea ce priveste banii lor.