25 aprilie 2018

ȘCOALA DE BANI PE ROȚI VINE LA BAIA MARE

Camionul FLiP, Școala de Bani pe roți va staționa în perioada 25 aprilie – 14 mai în Baia Mare., în Piața Libertății.

Programul oferă cursuri gratuite de educație financiară și îi încurajează pe elevii între șapte și 14 ani să devină mici detectivi care descoperă, prin jocuri, cum circulă banii prin lume, cum să economisească și cum să gestioneze un buget. Atelierele au loc în camionul FLiP, special amenajat ca un loc de joacă și sală de curs.

Timp de 90 de minute, grupuri de câte 15 elevi sunt ghidați de traineri specializați, într-o călătorie care are drept scop să explice pe înțelesul celor mici noțiuni financiare de bază.

Elevii băimăreni interesați să devină mai responsabili financiar se pot înscrie direct pe website sau la numărul de telefon 0725 772 255.