1 iunie 2018

Primul program de educație financiară interactivă din România – Școala de bani pe Roți – a ajuns la Cluj-Napoca

Prezența camionului FLiP la Cluj – Napoca, pe platoul Cluj Arena, a însemnat multă distracție și tot atâta voie bună pentru cei mici.

Sute de copii s-au bucurat de un concert extraordinar susținut de Iuliana Beregoi și Andra Gogan.

Mai mult, aceștia au ascultat în premieră imnul Școlii de bani pe roți, compus și interpretat de artistul hip-hop Psihotrop, care a făcut și un show de freestyle cu obiecte primite de la public. În plus, toți copiii prezenți la eveniment au testat tatuajele semipermanente și înghețata azotică puse la dispoziție gratuit, lângă camionul FliP.

Ne-am bucurat să îi cunoaștem pe copiii și adolescenții din Cluj și să le oferim ocazia de a cânta în premieră imnul Școlii de bani pe roți, alături de Psihotrop. Acest eveniment special sărbătorește succesul pe care l-a înregistrat FLiP. Vrem să educăm noi generații care să ia decizii financiare bine informate și ne dorim să facem asta oferindu-le o experiență distractivă, prin joacă. Concertul a fost încă un pas în această direcție„, a declarat Andreea Nicoleta Deliu, coordonatoarea proiectului Școala de bani.

Fundația Vodafone România BCR Leasing