scoala de bani - bcr

Educație financiară multidisciplinară în școli și licee

BCR susține educația financiară multidisciplinară prin intermediul unor materiale educative pe care profesorii le pot utiliza la ore.

scoala-de-bani
scoala-de-bani

Prezentări pe care le poți folosi la clasă

Vrei să le vorbești elevilor tăi despre bani și nu știi de unde să începi? Accesează resursele de mai jos și noi te ajutăm să ai o primă interacțiune cu elevii despre cum ne construim obiceiuri și comportamente financiare inteligente.

Învață cu Pepper

Vrei să discuți cu elevii tăi despre bani la clasă? Acum ai un ajutor de nădejde. Roboțelul Pepper a devenit profesor la Școala de Bani și te ajută să le explici copiilor și adolescenților noțiuni de bază despre cum să-și gestioneze banii inteligent pentru a-și putea îndeplini visurile.

scoala-de-bani
scoala-de-bani

Întreabă-l pe Pepper

De unde vin banii? De ce sunt ei necesari? Cum ajung aceștia pe card? Copii au multe întrebări despre bani, de aceea Roboțelul Pepper, cel mai nou profesor la Școala de Bani, le răspunde pe înțelesul lor.

AcasăCursuriBugetProfil